Інструкції

Що таке громадський бюджет?
Громадський бюджет або бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів міського бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. 
Тобто це спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Костянтинівки за допомогою прямого волевиявлення мешканців. Костянтинівці самостійно пропонують та обирають на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

Як виглядає механізм реалізації бюджету участі?
1.    Подання проектів мешканцями міста.
2.    Голосування.
3.    Реалізація проектів-переможців коштами бюджету міста.

Хронологія реалізації громадського бюджету м. Костянтинівка у 2019 році.

1.    З 01.01.2019 до 01.03.2019 року – подача проектів;
2.    З 01.03.2019 до 01.05.2019 року – перевірка поданих проектів на відповідність існуючим вимогам службами та управліннями виконавчого комітету та головними розпорядниками бюджетних коштів, а також розміщення на офіційному веб-сайті проектів допущених до голосування;
3.    З 01.05.2019 до 16.05.2019 року – голосування;
4.    З 16.05.2019 до 23.05.2019 року – підрахунок голосів та визнання проектів-переможців з розміщенням на офіційному веб-сайті результатів голосування.
5.    З 01.06.2019 до 31.12.2019 року – реалізація проектів-переможців коштами бюджету міста.

Як подати проект?
    Спочатку необхідно визначитися з ідеєю проекту: що би Ви бажали покращити у Вашому дворі, мікрорайоні, місті в цілому? Ваш проект має бути цікавим та корисним для громади, щоб набрати необхідну кількість голосів. Крім того, Ви повинні мати певну компетенцію у питанні, про яке йдеться в проекті, оскільки проект необхідно обґрунтувати та скласти кошторис його реалізації. Для подачі проекту треба заповнити бланк-заявку встановленої форми на офіційному веб-сайті міської ради та на паперових носіях. Для того, щоб проект було винесено на голосування, він повинен відповідати наступним вимогам: не суперечити діючому законодавству, знаходиться в межах компетенції міської влади, має завершений характер, а його результати придатні для використання після реалізації та надавати вільний доступ членам територіальної громади до результату проекту. 


Примітка: Бланки документів, необхідних для подачі проектів знаходяться в розділі «Нормативно-правова база»!!!!!